Choď na obsah Choď na menu
 


Mníška

29. 1. 2011

Mníška   

Denis Diderot

 

 

Hlavná hrdinka románu Mníška - Zuzana Simoniniová požiada o súdne zrušenie svojho rehoľného sľubu, ale spor, ktorý vedie proti svojim rodičom nakoniec prehrá. Celý príbeh je motivovaný skutočnou udalosťou. Zuzana sa dozvie, že nie je dcérou domnelého otca, pána Simonina, a že matka chcela zakryť svoj morálny poklesok z mladosti obetovaním dcéry. Cez dieťa chcela vykúpiť vlastný hriech. Zuzana hoci bola anjelsky pobožná a vo svojom srdci si zachovala úctu ku všetkému, čo ju naučili si ctiť, nedokázala sa zmieriť s tým, že ju majú navždy zatvoriť do samoty kláštora, "kde noci sú plné nárekov a dni plné sĺz".

 

Pri tejto knihe som sa skoro rozplakala. Azda hlavna hrdinka, Zuzana, mohla za to , že nebola dcéra svojho otca?......Niekedy, a to sa stáva často, mnohý trpia za hriechy cudzích. Prečo je to tak?........Určite by som nechcela byť Zuzanou v tomto pravdivom románe. Táto kniha je dobrá na zamyslenie.

Túto knihu si treba prečítať!!! keď som si ju kedysi požičala z knižnice, nečakala som taký skvelý príbeh, dobrú psychológiu postáv a hlavne tak odvážne vykreslené scény...

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 

 

Portrét


Fotoalbum


Posledné fotografie
Archív

Kalendár
<< október / 2018 >>