Choď na obsah Choď na menu
 


Hriešny knieža

5. 2. 2011

Hriešny knieža   

Jane Featherová  ·  Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ, 2011

Click to close

Očarujúca historická romanca jednej z najúspešnejších autoriek tohto žánru. Lady Livia Laceyová si plnými dúškami užíva rušný spoločenský život v Londýne. Je obklopená priateľmi a ctiteľmi a nemá núdzu ani o zámožných ctiteľov. Jej svet sa však obráti naruby, keď sa v meste objaví záhadný, no nesmierne príťažlivý ruský knieža Alex Prokov a začne jej dvoriť...

 

Ukážka z knihy:

LIVIA LACYOVÁ SI POKLEPKÁVALA ZATVORENÝM VEJÁROM po dlani a usilovala sa skryť netrpezlivosť. Orchester už spustil prvé tóny kotiliónu, pri ktorom jej vždy mykalo v nohách. Tanečný poriadok už mala zaplnený, ale partner zapísaný na tento tanec zrejme už nepríde a pri kotilióne obíde naprázdno.
Iba hmlisto si uvedomovala zvedavé pohľady starších gardedám zhromaždených do kruhu na vzdialenom konci tanečnej sály a dovtípila sa, že sa zhovárajú o nej. Určite počuli historku o jej nevhodnom výlete, keď nedávno večer zamaskovaná vyrazila do Vauxhallu. Patrila k rozvážnejším dievčinám, ktoré dodržiavajú pravidlá spoločenskej etikety, no občas neodolala nutkaniu bez stopy sa niekam vytratiť. Do zábavnej štvrte Vauxhall sa vybrala v spoločnosti roztopašných mladých ľudí, oblečená ako oni, a pokladala to za vzrušujúce dobrodružstvo. No zakrátko ju vzrušenie opustilo a musela sa vyrovnávať s nepríjemnými dôsledkami svojej nerozvážnosti.
Pravdaže, s odstupom času si uvedomila, že keby bola ...

 

Jane Featherová

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 

 

Portrét


Fotoalbum


Posledné fotografie
Archív

Kalendár
<< október / 2018 >>